ТАЕКВОН-ДО

 ✓ Зміцнює здоров'я і корисно як чоловікам, так і жінкам
✓ Гарнезне кардіо-навантаження
✓ Нормалізація ваги і збільшення м'язової тканини
✓ Навички самооборони

для дорослих

для дітей

Таеквон-до 

Таеквон-До по суті є багатоборством, що складається з п’яти дисциплін. У програму змагань входять чотири дисципліни: змагання по спарингу (масогі), змагання за формальними комплексами (туль), змагання з розбивання дощок (вірек), і змагання з спецтехніки  Таеквон-До (т-ки - розбивання дощок зі стрибком в довжину і висоту). Крім змагальних дисциплін у програму навчання входять і прийоми самооборони (хосинсуль), які є логічним застосуванням попередніх дисциплін у реальних ситуаціях.

"Вивчення таеквон-до дає кілька унікальних переваг у фізичній підготовці. Без сумніву, одне з найкоштовніших багатств життя - гарне здоров'я. У той же час, один з головних гріхів людства - приділення недостатньої уваги цього багатства." Той, хто не нехтує тілом і не шкодить ні однієї його частини, включаючи навіть волосся, вважається слухняним сином, "- так говорить східна мудрість.

  Благополуччя, сила, слава, блиск фізичної краси - все це стає неважливим, якщо людина не володіє хорошим здоров'ям. Борг людини перед собою і своєю сім'єю - постійно розвивати і вдосконалювати свій організм.
Конфуцій говорив: "Бути здоровим - означає проявити велику відданість батькам, так як здоров'я дитини - їх найбільша радість".

  Можна зрозуміти, як важливо таеквон-до для здоров'я, прочитавши наступний уривок, написаний доктором Робертом С. Аріером, володарем чорного поясу з таеквондо.

"Таеквон-до можна займатися індивідуально або в групах. У більшості випадків (крім спарингу) їм займаються поодинці. Оскільки тіло саме встановлює межі, будь-які ушкодження і рани дуже рідкісні, а зміни фізичного стану що займаються враховуються автоматично. Вся м'язова система від пальців рук до пальців ніг починає активно діяти.

  В результаті тренувань м'язи не робляться рельєфними, просто відбувається перетворення жирової тканини в м'язову. При заняттях важкою атлетикою зростання обсягу м'язів не супроводжується утворенням нових кровоносних судин, в тканинах з'являються області, погано омиваються кров'ю. Кисень з працею надходить в такі галузі м'язової тканини. Нестача кисню компенсується підвищенням кров'яного тиску і в зв'язку з цим, втома настає швидше. "Характерні для занять таеквон-до велике число повторень і невеликі подоланні опору розвивають зміїну тонку мускулатуру. Такі м'язи розташовуються ближче до кровоносних судинах і, таким чином, досягається велика витривалість і працездатність (RC Brown, GS Kenyon (Eds.) Classical Studies on Physical Activity. - Prentiss-Hall, Inc., New Jersey, 1968), що здійснюються при виконанні ударів ногами, а також балансуючих рухах руками повороти та за добре розвивають м'язи черевного преса.

  Більшість ударів в таеквон-до пов'язано з високим підйомом ніг, що розвиває бічні м'язи тулуба і внутрішньої поверхні стегон. Заняття таеквон-до особливо корисні для жінок, тому що вони сприяють розвитку м'язів нижньої частини черевного преса і стегон, тобто частин тіла, що роблять фігуру жінки стрункою в будь-якому віці. Після пологів, коли м'язи розтягнуті і ослаблені, заняття таеквон-до ідеальні для відновлення м'язового тонусу. Це сприяє як здоров'ю, так і зовнішньої привабливості.

  Стандартний режим тренувань пов'язаний з активною роботою всього тіла. Наслідком такої роботи є збільшення частоти серцевих скорочень, довготривале підвищення інтенсивності кисневого обміну в серці та легенях. Подібна посилена вентиляція називається аеробним ефектом (К. Cooper Aerobics. - М. Evanis & Co., New York, 1968), який характеризується наступними проявами:

1. Підвищення ефективності роботи легенів.
2. Поліпшення системи кровотоку, шляхом збільшення кровоносних судин, підвищення їх еластичності, зниження дистонії.
3. Поліпшення складу крові, особливо підвищення вмісту червоних кров'яних тілець і гемоглобіну.
4. Підвищення життєздатності тканин тіла завдяки посиленню обмінних процесів.
5. Поліпшення роботи серця. (Воно набуває здатності працювати з великими навантаженнями)
6. Поліпшення сну і виведення з організму шлаків.

Внаслідок тренувань нормалізується вага тіла, спостерігається збільшення м'язової тканини у худих і втрата жирових тканин у повних. Заняття таеквон-до досить інтенсивні - в середньому витрачається близько 600 калорій на годину, це один з найвищих показників в спорті.

За твердженням Moloy, заняття таеквон-до розвивають такі якості, що сприяють досягненню успіху при заняттях різними виду спорту:
1. М'язова сила.
2. Здатність миттєво почати рух.
3. Здатність швидко змінювати напрямок руху.
4. Здатність швидко переміщати тіло в просторі.
5. Еластичність суглобів, м'язів та зв'язок.
6. Периферичний зір.
7. Концентрація уваги.
8. Розуміння механізмів техніки і рухів тіла.

  Для того, щоб "сфокусувати" всі сили тіла в якійсь одній точці простору, потрібні володіти м'язовою силою, координаційними здібностями, а також здатністю миттєво починати рух. Основні зв'язки рухів і тулі сприяють розвитку спритності, вміння швидко змінювати напрямок і починати новий рух. Спаринг розвиває периферійний зір і концентрацію. Регулярні тренування пов'язані з систематичним розігріванням м'язів і зв'язок, що збільшує місцеве кровопостачання. Виконувані вправи розвивають рухливість суглобів, еластичність сухожиль і зв'язок, що також допомагає уникати травм на тренуваннях.

  Наприкінці тренування неодмінно слід виконувати вправи, які нормалізують об'єм крові в м'язах після важкої роботи. Якщо цього не робити, то виникає відчуття дискомфорту і задерев'янілості (.I.G.P. Williams Medical Aspects of Sport and Physical fitness. - Pergamon Press, London, 1965). Методика розминки, виконання дихальних і завершальних тренування вправ - це ще одна група прикладів ефективного включення досягнень біомеханіки і фізіології в систему підготовки в таеквон-до. Атакуючий крик "Кийя" також має фізіологічну підоснову.

  Крім того, що він служить для деморалізації противника, під час цього крику напружуються м'язи нижнього відділу черевного преса, що запобігає від травм в разі несподіваної контратаки. Супроводжуючий крик "Кийя" повний видих повітря викликає прилив в легені додаткового обсягу свіжого повітря, покращує дихання і збільшує життєвий об'єм легенів. 

  Заняття таеквон-до можна рекомендувати і чоловікам, і жінкам, і дітям. Таеквон-до сприяє розвитку перцептивної і рухової систем, уваги, покращує сприйняття, розвиває тіло, підвищує обмін кисню в легенях і серці, розвиває координацію рухів, яка важлива в будь-якому виді спорту або фізичній праці. Беручи до уваги очевидні переваги цього виду боротьби (оволодіння займаються прийомами самозахисту, отримання задоволення від занять найдавнішим мистецтвом), здається цілком закономірним, що з часом таеквон-до стає невід'ємною частиною життя сучасної людини."